آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1306
 بازدید امروز : 235
 کل بازدید : 1114994
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 2.4862

صفحه اصلی > مرکز مهارتهای بالینی و آزمایشگاه ها > مرکز مهارتهای بالینی 

مرکز آموزش مهارت هاي باليني تخصصی دانشکده پیراپزشکی

اين مرکز يکي از واحدهاي حوزه معاونت آموزشي دانشکده پیراپزشکی مي باشد. اتاق کار دانشجویان فضایی حدود 60متر مربع دارد و شامل کلیه امکانات و تجهیزات بیمارستانی به ویژه اتاق عمل جهت آموزش و کسب مهارت دانشجویان در زمینه ارائه مراقبت به بیماران می باشد.  آموزش باليني دانشجويان دانشکده عمدتا مراکز آموزشی درمانی شهر همدان  مي باشد.

مسئول مرکز مهارتهای بالینی :  خانم فهیمه مهدی پور

مدرک تحصیلی : کارشناسی ارشد پرستاری مراقبت های ویژه        ، Email: mahdipour@umsha.ac.ir  

تلفن: 38380152-081       داخلی: 124

متصدی سالن مهارت های بالینی تخصصی : خانم شهین کریمی  

مدرک تحصیلی: کاردان اتاق عمل       داخلی:330

مقدمه:

يکي از رسالت هاي مهم دانشکده پیراپزشکی تربيت نيروي انساني متخصص و کارآمد مي باشد. دانشجويان دانشکده پیراپزشکی نه تنها بايستي دانش کافي در زمينه سلامت، بيماري و چگونگي اداره بيمار را داشته باشند بلکه باید در زمينه هاي مهارت هاي عملي و نگرشي نيز توانايي کافي داشته باشند. هيچ تجربه اي به اندازه شرايط باليني براي آموزش دانشجويان غني نيست و افزايش اهميت ارزش هاي مطرح در اخلاق پرستاري از جمله رعايت حقوق بيمار، احترام به بيمار، صدمه کمتري به بيمار در حين آموزش و استرس دانشجويان در برخوردهاي اوليه با بيماران، ضرورت ايجاد بخش هاي آموزشي مهارت هاي باليني را در دانشکده پیراپزشکی فراهم مي کند که امروزه با رشد تکنولوژي آموزشي، شرايط مناسب تري براي آموزش مهارت هاي باليني فراهم شده است، تا اينکه بتوان در محيطي شبيه سازي شده و مطمئن براي آموزش دانشجويان مهارتهايي را با کنترل تمرين نمود.

رسالت مرکز:

مرکز آموزش مهارت هاي باليني متعهد است محيطي ايمن براي تدريس و فراگيري مهارت هاي باليني و ارتباطي با هدف همکاري و آموزش بين بخشي، ارتقاء کيفيت مراقبت از بيماران از طريق ارتقاء آموزش مهارت هاي عملي و نگرشي در دانشجويان را فراهم نموده و با ارزيابي و ارزشيابي مناسب، فراگيري مستقل را ترويج دهيم.

هدف:

هدف اصلي مرکز، شبيه سازي يک محيط باليني است بطوري که دانشجويان آموزش مهارت هاي باليني و ارتباطي را با استفاده از انواع وسايل کمک آموزشي (مدل ها) در محيطي آرام و کنترل شده قبل از ورود به محيط هاي واقعي فرا گيرند. البته مرکز جاي آموزش بر بالين بيمار و شرايط واقعي را نمي گيرد، بلکه مکمل آن خواهد بود. 

 

 

 

 

 

 

لینکهای مفید

عنوان